کیبورد فارسی ادوبی کانکت
وبلاگ

کیبورد فارسی ادوبی کانکت

اگر هنگام استفاده از برنامه کاربردی ادوبی کانکت با مشکل بهم ریختگی حروف الفبا روبرو هستید، بایستی کیبورد فارسی ادوبی کانکت را نصب کنید. در این مطلب، ضمن قرار دادن لینک دانلود این برنامه، روش انجام تنظیمات و استفاده از آن را نیز بیان کرده‌ایم.


دانلود نرم افزار کیبورد فارسی استاندارد

اگر قصد استفاده از برنامه ادوبی کانکت Adobe Connect در سیستم عامل ویندوز را داشته باشید، بایستی جهت پوشش زبان فارسی به شکل استاندارد، ابتدا نرم افزار آن را از طریق لینک زیر دانلود کنید؛ سپس بر اساس راهنمای قرار داده شده در ادامه متن، آن را نصب کنید.

 نکته: این نرم افزار تنها حدود 300 کیلوبایت حجم دارد و قابلیت نصب بر روی انواع ویندوزهای مختلف 32 و 64 بیتی را دارد. 

در ادامه بر روی دکمه قرار داده شده در پایین کلیک کنید تا فایل فشرده برنامه برای شما دانلود شود؛ سپس فایل را از حالت فشرده خارج کرده و آن را روی ویندوز خود نصب کنید.

Adobe Connect Persian Keyboard

پس از دانلود برنامه، کافیست در پوشه آن بر روی گزینه Setup کیک کنید تا نرم افزار در کمتر از چند ثانیه برای شما نصب شود.


راهنمای تنظیمات فارسی در ادوبی کانکت

روش انجام تنظیمات زیر بر اساس سیستم عامل ویندوز نسخه 10 ارائه شده است، در صورتی که نسخه ویندوز 7 را در اختیار دارید بر روی این لینک کلیک کنید (راهنمای تنظیمات فارسی ادوبی کانکت در ویندوز 7)

1 – ابتدا وارد بخش Settings در منوی Start شوید؛ سپس مشابه تصویر زیر بر روی گزینه Time & Language را کلیک کنید.

صفحه مربوطه به settings در ویندوز 10

سمت در پنجره باز شده در سمت چپ بر روی گزینه Language کلیک کرده و در ادامه مشابه تصویر زیر گزینه Keyboard را انتخاب کنید. ملاحظه خواهیم کرد که در بخش منوی کشویی بالا گزینه Persian-nikannetwork اضافه شده است. اگر این موارد درست باشد می‌توانید در سمت راست نوار وظیفه در کنار ساعت گزینه زبان فارسی جدیدی را ملاحظه کنید.

کیبورد استاندارد و فارسی برای ادوبی کانکت

نکته: در هنگام کار در برنامه Adobe Connect بایستی جهت استفاده از کیبورد فارسی ادوبی کانکت گزینه زبان بر روی Persian-nikannetwork باشد. در این حالت، دیگر مشکل بهم ریختگی حروف زبان فارسی را نخواهید داشت.

تصویر نویسنده
محمد مومن

محمد مومن، مترجم و مشاور علمي، دانش آموخته كارشناسي مترجمي زبان انگليسي و كارشناسي ارشد علم اطلاعات است. وي در حال حاضر به عنوان مدير مسئول موسسه عصر زبان توس فعاليت مي‌كند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *