كيبورد فارسي ادوبي كانكت
نرم‌افزارها

كيبورد فارسي ادوبي كانكت Adobe Connect

اگر شما هم از آن دسته افرادي هستيد كه براي براي نوشتن با خط فارسي در سامانه ادوبي كانكت Adobe Connect دچار مشكل هستيد، اين آموزش مشكل شما را حل خواهد كرد. كيبورد فارسي ادوبي كانكت Adobe Connect به طور رايگان از سوي پژوهشكده استاندارد ايران براي رفع مشكل فارسي زبانان در اين سامانه عرضه شده است؛ در ادامه اين برنامه را مي‌توانيد دانلود كنيد.


آشنايي با ادوبي كانكت

پيشينه آموزش مجازي در جهان به دهه 1960 ميلادي باز مي‌گردد؛ وجود مزاياي بسيار زياد براي اين نوع از آموزش بسياري از افراد را به استفاده از آن ترغيب كرد اما در قرن 21 ميلادي و به جهت بروز عالم گيري (پاندمي) ويروس كرونا در جهان و تعطيلي مدارس، دانشگاه‌ها و مراكز آموزشي اين مقوله بسيار پر رنگ‌تر شد.

در اجراي آموزش مجازي علاوه بر در اختيار داشتن حداقل امكانات يعني، رايانه، تبلت يا موبايل، اتصال به اينترنت و لوازم جانبي مانند ميكروفون و وب كَم، نياز به زيرساخت نرم افزاري براي بهره گيري از آن نيز وجود دارد. در بين شركت‌هاي ارائه دهنده خدمات نرم افزاري مبتني بر آموزش مجازي، شركت ادوبي Adobe از شهرت و جايگاه بالاتري برخوردار است.

از جولاي 2003 ميلادي شركت ادوبي، برنامه‌اي را با نام Macromedia Breeze عرضه كرد كه بعدها و پس از تغيير نام‌هاي مكرر به ادبي كانكت Adobe Connect مشهور شد. اين برنامه در كشورهاي مختلف جهان و بويژه ايران از سوي دانشگاه‌ها، مدارس و مراكز آموزشي به شكل گسترده استفاده مي‌شود.

رفع مشكل فارسي نويسي در ادوبي كانكت


رفع مشكل فارسي نويسي ادوبي كانكت

در كنار استفاده گسترده و مزاياي فراوان اين برنامه در برگزاري جلسات آموزشي، كلاس‌ها و كارگاه‌هاي برخط، يكي از مشكلات اساسي در استفاده از آن، بهم ريختگي قلم فارسي در هنگام نوشتن با خط اين زبان است. براي رفع اين مشكل، پژوهشگاه استاندارد، برنامه بسيار كم حجمي را براي نصب بر روي سيستم عامل ويندوز در نظر گرفته است. كافيست با كليك بر روي لينك زير، اين برنامه كم حجم را دانلود كرده و با تنها يك كليك بر روي ويندوز خود نصب كنيد.

نكته: براي رفع مشكل فارسي نويسي در گوشي‌هاي موبايل و تبلت نيز توصيه مي‌شود از كيبورد گوگل Gboard استفاده كنيد.

دانلود كيبورد فارسي براي ادوبي كانكت

نكته: پس از خارج كردن فايل از حالت فشرده، با كليك بر روي گزينه Setup آن را با يك كليك نصب كنيد. با اين كار گزينه‌اي با نام Persian nikannetwork keyboard به بخش‌ زبان‌هاي ويندوز اضافه خواهد شد.

راهنماي نصب كيبورد فارسي براي ادوبي كانكت

از اين پس، هر زمان كه خواستيد در محيط ادوبي كانكت با خط فارسي شروع به نوشتن كنيد كافيست اين كيبورد را انتخاب و با آن تايپ كنيد؛ در اين حالت، حروف و خط فارسي بدون اشكال درج خواهند شد. در نرم افزارهای گرافیکی مانند GIMP که جایگزینی برای ادوبی فتوشاپ محسوب می‌شود نیز این سری کیبوردها قابل استفاده هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.