معرفي كتاب - روشهاي تحقيق در علوم اجتماعي و امور فرهنگي
معرفي كتاب

كتاب روشهاي تحقيق در علوم اجتماعي و امور فرهنگي

در بخش ديگري از آموزش اصول و روش تحقيق به معرفي كتاب روشهاي تحقيق در علوم اجتماعي و امور فرهنگي نوشته دكتر سياوش خليلي شوريني خواهيم پرداخت. اين كتاب مختصر اما مفيد مي‌تواند اطلاعات ارزنده‌اي در خصوص پژوهش در علوم اجتماعي و حوزه فرهنگي به شما ارائه نمايد.


شناسنامه كتاب:

عنوان: روشهاي تحقيق در علوم اجتماعي و امور فرهنگي

مولف: دكتر سياوش خليلي شوريني

ويراستار: محمد كاظم بهنيا، شهرام رجب زاده

ناشر: انتشارات آن

نوب چاپ: اول / زمستان 1381

تعداد صفحات: 123 صفحه

شابك: 8-67-7211-964

روشهاي تحقيق در علوم اجتماعي و امور فرهنگي


فهرست مطالب:

فصل اول: كشف حقايق، دانش نو و حل مسائل

فصل دوم: انتخاب موضوع تحقيق

فصل سوم: روش‌هاي تحقيق

فصل چهارم: نمونه گيري

فصل پنجم: روش‌هاي گردآوري اطلاعات

فصل ششم: طرز نوشتن كار تحقيقي به روش علمي


معرفي كتاب:

آقاي دكتر سياوش خليلي شوريني پس از نگارش كتاب روش‌هاي تحقيق در علوم انساني در سال 1375، دغدغه اين را داشته‌اند كه روش‌هاي تحقيق را در زمينه علوم اجتماعي و امور فرهنگي تدوين نمايند. لذا به درخواست مركز برنامه ريزي و آموزش نيروي انساني وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، زمينه اين امر محقق شده است. در اين كتاب مختصر، نگارنده با در نظر گرفتن ويژگي‌هاي پژوهش‌هاي قابل انجام در حيطه علوم اجتماعي و امور فرهنگي را مدنظر قرار داده است.

در واقع كتاب روشهاي تحقيق در علوم اجتماعي و امور فرهنگي، با در نظر گرفتن اصول كلي پژوهش در علوم انساني، اين حيطه خاص را نيز واكاوي نموده است. البته لازم به ذكر است كه بحث مفصل و پيچيده ارائه شده در آموزش‌هاي ضمن خدمت كارمندان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در اين كتاب مدنظر نيست.

با توجه به مباحث مطرح شده كه در فهرست مطالب اشاره شد، خواننده اثر مي‌توانيد ديدي كلي به مبحث پژوهش در علوم اجتماعي و تمامي رشته‌هاي مرتبط با آن كسب نموده و ضمناً ملاحظات امور فرهنگي را نيز درك كند. مطالعه اين اثر براي علاقمندان به روش تحقيق و نيز دانشجويان و پژوهشگران رشته‌هاي علوم اجتماعي و فرهنگي توصيه مي‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.