پايگاه‌هاي اطلاعاتي

سامانه منبع‌یاب علوم پزشکی

سامانه منبع‌یاب علوم پزشکی یکی از منابع بسیار ارزشمند برای جستجو در منابع مرتبط با رشته‌های پزشکی است. مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی این سامانه را جهت بهره‌مندی دانشجویان رشته‌های مختلف علوم پزشکی کشور راه اندازی کرده است. علاوه بر دانشجویان پزشکی، کلیه اعضای هیئت علمی، پژوهشگران عرصه علم پزشکی و علاقمندان نیز می‌توانند از این سامانه بهره‌مند شوند.

در حال حاضر و در زمان نگارش این متن، حجم منابع موجود در این سامانه به شرح زیر است:

تعداد مجلات علوم پزشکی: 63527 مجله

تعداد کتاب‌های پزشکی: 39470 کتاب

تعداد راهنما: 343


در این سامانه، مراجعان می‌توانند به منبع درخواستی خود دسترسی رایگان داشته باشند؛ از سوی دیگر، امکان آشنایی با نشریات و انتخاب ژورنال مناسب نیز برای مقاله نوشته شده وجود دارد. کار با این سامانه بسیار ساده و سریع است. ابتدا با کلیک بر روی دکمه زیر وارد پایگاه رسمی آن خواهید شد.

ورود به سامانه منبع‌یاب علوم پزشکی

پس از ورود، در بالای صفحه نوار جستجوی پایگاه را خواهید داد. کافی است اطلاعاتی از مجله یا کتاب مدنظر خود را وارد نمایید. این کلیدواژه می‌توانند شامل عنوان کتاب، نام نشریه، شماره ISSN یا هر کلیدواژه دیگری باشد؛ پس از ورود کلمه یا عبارت مدنظر با زدن دکمه Enter را کلیک بر روی علامت ذره بین، فرایند جستجو انجام خواهد شد.

نوار جستجوی سامانه منبع‌یاب پزشکی

نتایج بازیابی شده شامل اطلاعات زیر در خصوص نشریات، کتاب و راهنماهای مربوطه خواهد شد:

No. – ردیف
Title – عنوان نشریه، کتاب یا راهنما
Subject Category – دسته موضوعی
Publisher/ Holder – ناشر/مالک
CiteScore – شاخص سایت اسکور
H-Index – اچ ایندکس
Indexed in – پایگاه‌های نمایه کننده
Details – جزئیات


علاوه بر امکان جستجو، در بخش راهنماها، آموزشهای لازم نیز قرار داده شده است. پیوند به سایر پایگاه‌های نیز در این سامانه پیش بینی گردیده تا پژوهشگران و دانشجویان پزشکی دسترسی راحت‌تری به سایر پایگاه‌ها داشته باشند. علاوه بر اینها برخی پایگاه‌های اطلاعاتی مانند امرالد نیز قابل استفاده هستند.

سامانه علم سنجی اعضای هیات علمی
بانک اطلاعات نشریات پزشکی کشور
فهرست مجلات نامعتبر وزارت بهداشت
پایگاه نتایج طرح‌های تحقیقاتی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.