علم اطلاعات

ساخت اكانت در مندلي Mendeley

در اين صفحه، ساخت اكانت در مندلي Mendeley به صورت كامل و به صورت تصويري توضيح داده شده است. ساخت اكانت بسيار ساده و با پُر كردن دو فرم ساده به صورت زير امكان پذير است. ابتدا بايستي با كليك بر روي وب سايت رسمي مندلي شويد؛ سپس گزينه Sign in را انتخاب كنيد؛ با اين كار، فرم زيرا را ملاحظه خواهيد كرد. بايستي جهت استفاده از نرم‌افزار مديريت منابع مندلي، ابتدا در وب سايت رسمي آن براي خود اكانت رايگان ايجاد كنيد. اين اكانت كاملاً بدون هزينه است و با ايجاد آن، قادر به ايجاد كتابخانه منابع، دسترسي به بخش جستجوي مندلي و استفاده از امكانات آن براي شما فراهم مي‌شود.

فرم ساخت اكانت در مندلي Mendeley

همانطور كه ملاحظه مي‌كنيد براي ايجاد حساب كاربري در سايت مندلي بايستي ايميل معتبر داشته باشيد. بعد از وارد كردن ايميل و فشردن دكمه Continue وارد بخش ورود اطلاعات به شكل زير خواهيد شد. گزينه‌هاي خواسته شده با ترجمه فارسي بر روي عكس مشخص شده‌اند.

فرم ورود اطلاعات در سايت مندلي

پس از ورود كامل اطلاعات و كليك بر روي گزينه Register، ساخت اكانت در مندلي Mendeley تكميل شده است؛ از اين پس با استفاده از گزينه Sign in و وارد كردن ايميل و پسورد تعيين شده، به سادگي مي‌توانيد وارد حساب كاربري خود شويد. شايان توجه است كه در تمامي برنامه‌ها اعم از نسخه كامپيوتر مندلي افزونه مرورگر و افزونه نرم‌افزار وُرد مندلي مي‌توانيد براي ورود و همسان سازي كتابخانه از همين اطلاعات استفاده كنيد. قابليت بسيار مهم همسان‌سازي (sync) تمامي اطلاعات كتابخانه‌اي شما را در هر مكان، زمان و در هر ابزاري به سادگي در اختيار شما قرار خواهد داد. با اين روش ديگر نگران از دست رفتن كتابخانه خود نخواهيد بود؛ ضمناً علاوه بر حجم رايگاني كه مندلي در اختيار شما قرار مي‌دهد، در صورت نياز، مي‌توانيد بسته‌هاي پولي اين برنامه را براي افزايش حجم خريداري كنيد كه با اينكار حجم ذخيره‌سازي افزايش خواهد يافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.