علم اطلاعات

دانلود برنامه مندلي Mendeley

دانلود برنامه مندلي Mendeley از سوي شركت الزوير كه مالكيت مندلي را در اختيار دارد، در سه حالت امكان پذير است. در واقع به فراخور نياز و موقعيت مربوطه مي‌توانيد از يكي يا همه اين موارد استفاده كنيد. البته توصيه اكيد اين است كه هر سه را دانلود و در جاي خود به كار گيريد:

  • نصب برنامه بر روي كامپيوتر
  • استفاده از مندلي در وُرد
  • افزونه مرورگر گوگل كروم

نصب مندلي بر روي كامپيوتر

دانلود برنامه مندلي Mendeley از طريق لينك‌هاي قرار داده شده در زير به راحتي قابل انجام است. براي اينكه بتوانيد منابع اطلاعاتي خود را مديريت كنيد نياز به دانلود اين برنامه بسيار كاربردي داريد. اين برنامه از سوي انتشارات معتبر الزوير به رايگان براي استفاده پژوهشگران سراسر جهان توليد شده است. انواع منابع در مندلي به راحتي قابل سازماندهي هستند. ارجاع به مقالات مختلف علمي پژوهشي، كتاب‌ها، منابع ديداري شنيداري و وب‌سايتهاي مختلف با سادگي چند كليك فراهم شده است. در حال حاضر در سه سيستم عامل معتبر از جمله ويندوز شركت مايكروسافت، مك شركت اپل و سيستم عامل منبع آزاد يونيكس قابليت نصب اين برنامه رايگان وجود دارد. به فراخور سيستم موردنظر خود يكي از اين موارد را دانلود نماييد.

 

تذكر: در صورتي كه تمايل داريد بر روي گوشي همراه يا تبلت خود از اين برنامه استفاده كنيد، بايستي از نسخه تحت وب آن بهره ببريد.

گام اول: با كليك بر روي لينك زير وارد صفحه اصلي وب سايت مندلي شده و با توجه به گزينه‌هاي نشان داده شده در تصوير، نسخه مدنظر خود را دانلود كنيد. اين برنامه كاملاً رايگان بوده و براي دانلود آن نياز به هيچگونه اقدامي نيست.

دانلود برنامه مندلي Mendeley

همانطور كه در تصوير بالا ملاحظه مي‌كنيد هر سه گزينه سيستم عامل‌هاي مختلف مشخص شده است. نسخه پيش فرض سايت به دليل شهرت بيشتر، نسخه ويندوز مايكروسافت است.

Download now for Windows  = دانلود نسخه ويندوز برنامه

Mendeley Reference Manager for mac-OS = دانلود نسخه مكينتاش مندلي

Mendeley Reference Manager for Unix = دانلود برنامه مندلي براي يونيكس

تذكر: ممكن است وب سايت مندلي براي دانلود برنامه نياز به عضويت شما داشته باشد كه به راحتي با گزينه Sign up مي‌توانيد با استفاده از يك ايميل براي خود اكانت رايگان الزوير بسازيد.

پس از دانلود برنامه كه حجم كمي (در حدود 50 مگابايت) دارد، آن را همانند ساير برنامه‌هاي كامپيوتري روي سيستم خود نصب كنيد.

نصب افزونه مندلي گوگل كروم

علاوه بر برنامه اصلي كه قابليت نصب بر روي سيستم عامل كامپيوترها را دارد، مي‌توان افزونه مروگر گوگل كروم را نيز نصب كرد. با نصب اين افزونه امكان بسيار جذاب تشخيص اتوماتيك منابع در صفحات وب را بدست خواهيد آورد؛ با اين قابليت به راحتي مي‌توانيد همزمان با جستجو در پايگاه‌هاي اطلاعاتي، منابع دلخواه را نيز به كتابخانه اكانت خود اضافه كنيد. اموزش كار را اين افزونه در بخش ديگري ارائه خواهد شد. براي دانلود آن كافي است به لينك زير مراجعه كنيد.

دانلود افزونه مندلي گوگل كروم

نصب افزونه برنامه وُرد آفيس

يكي ديگر از افزونه‌هاي ارائه شده در برنامه مديريت منابع مندلي، افزونه‌اي موسوم به Mendeley Cite است كه بر روي نرم‌افزار وُرد آفيس نصب مي‌شود. با استفاده از اين افزونه كه به منوي اصلي برنامه تايپ وُرد اضافه خواهد شد، به راحتي تمايل منابع خود را در اختيار داريد. بوسيله اين افزونه به سادگي يك كليك مي‌توانيد بر اساس سبك درخواستي از جمله APA، Vancouver يا هر نوع سبك ديگري، به منابع مربوطه ارجاع دهيد.

دانلود افزونه مندلي براي وُرد

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.