بانك جامع اطلاعات كتاب
پايگاه‌هاي اطلاعاتي

بانك جامع اطلاعات كتاب

در اين بخش به معرفي كامل و تصويري بانك جامع اطلاعات كتاب و ناشران ايران متعلق به موسسه خانه كتاب و ادبيات خواهيم پرداخت. اين پايگاه در بردارنده اطلاعات بسيار ارزشمند و بروز در حوزه كتاب و فعالان حوزه نشر در ايران است.


خانه کتاب و ادبیات ایران

اين موسسه مركزي غيرانتفاعي و غيردولتي است كه در راستاي فعاليت‌هاي حوزه نشر و مرتبط با بخش كتاب و ادبيات فعاليت متمركز دارد. شوراي عالي انقلاب فرهنگي و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، خانه كتاب و ادبيات ايران را به عنوان امين معاونت فرهنگي خود به رسميت شناخته‌اند. در اين راستا، اين موسسه، فعاليت‌هاي بسيار زيادي را در اين راستا انجام مي‌دهد. موسسه ياد شده توسط مدير عامل و انتخاب هيئت مديره فعاليت مي‌كند و در حال حاضر معاونت‌هاي متعددي آن را رهبري مي‌كنند. علاوه بر اينها، خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا) وابسته به خانه كتاب و ادبيات ايران است.


بانک جامع اطلاعات کتاب و ناشران

يكي از وظايف اوليه موسسه خانه كتاب و ادبيات ايران، سازماندهي امور مرتبط با حوزه نشر كتاب در جمهوري اسلامي ايران است. بر اين اساس، اين موسسه اقدام به راه‌اندازي بانك جامع اطلاعات كتاب و ناشران كرده است. جهت ورود به اين بانك اطلاعاتي بايستي بر روي دكمه زير كليك كنيد.

بانك جامع اطلاعات كتاب و ناشران ايران

پس از ورود به اين پايگاه، آمار اطلاعات گردآوري شده در زير نوار جستجو قابل مشاهده است. اين آمار اطلاعات نمايه شده در اين بانك اطلاعاتي بر اساس تعداد كتاب‌هاي ثبت شده، ناشر عضو شابك، پديدآور عضو اهل قلم و اعضاي پست كتاب را در بر مي‌گيرد.

آمار بانك جامع اطلاعات كتاب


جستجو در بانك كتاب و ناشران

كار با اين پايگاه اطلاعاتي بسيار ساده و راحت بوده و نياز به دانش خاصي ندارد. كافيست پس از ورود به بانك جامع در نوار جستجو تعبيه شده، نام عنوان كتاب، پديدآور (نويسنده، مترجم و …) و يا نام ناشر مربوطه را درج كنيد؛ در كمتر از چند ثانيه نتايج بازيابي شده نمايش داده خواهد شد.

در صفحه نتايج، امكان پالايش بر اساس ترتيب جستجو مانند زير و از سمت چپ فراهم شده است:

1 – مرتبط‌ترين

2 – عنوان

3 – جديدترين

4 – پرشمارگان‌ترين

5 – بيشترين قيمت

علاوه بر اينها، امكان پالايش نتايج با حسب گروه موضوعي، ناشر، نوع چاپ و سال چاپ كتاب نيز پيش بيني شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.